اخبار

اصطلاحات ارز دیجیتال

اصطلاحات ارز دیجیتال : امروزه در بسیاری از کشورهای دنیا تب ارزهای دیجیتال بالا گرفته و بسیاری از افراد جامعه را درگیر خود کرده است. بنابراین دقت لازم در زمان جستجو در مورد ارز دیجیتال و داشتن اطلاعات درباره اصطلاحات آن از اهمیت بالایی برخوردار است. چون ارز دیجیتال دارای سابقه زمانی کمتری نسبت به مفاهیم سنتی تر مثل سهام و اوراق قرضه است

تحقیقات مناسب در زمینه اصطلاحات ارز دیجیتال ممکن است با نیاز به یک متخصص که دارای سطح اطلاعات بالایی در زمینه های مختلف ارز دیجیتال است، همراه باشد. درحقیقت ما در این مقاله سعی داریم شما عزیزان را با این اصطلاحات تخصصی ارزهای دیجیتال آشنا کنیم.

بعضی از اصطلاحات خاص برای ارزهای دیجیتال بسیار منحصر به فرد هستند و فکر نمیکنیم معامله گران هنگام معامله سایر دارایی ها مثل سهام، اوراق بهادار و کالاها آنها را مورد استفاده قرار دهند.

اصطلاحات ارز دیجیتال

اصطلاحات ارز دیجیتال :

نشانی – Address :

آدرس درواقع همان نشانی است که ارز دیجیتال به آن ارسال یا از آن دریافت می شود. توجه کنید که آدرس شامل رشته ای از اعداد و حروف است و به نوعی، مشابه حساب بانکی است.

ایردراپ – Airdrop :

درواقع یک کمپین بازاریابی می باشد که رمزنگاری خاص یا یک توکن برای یک مخاطب توزیع می کند. این امر معمولا توسط خالق یک ارز رمزپایه به انجام می رسد تا سکه خود را محبوب تر سازد. اغلب کمپین های airdrop دارای ساز و کار ساده ای می باشند و به عنوان مثال در قبال اشتراک اخبار یا معرفی دوستان یا دانلود برنامه به طرفداران خود هدیه می دهند.

آلت کوین – Altcoin :

آلت کوین یک ارز دیجیتال غیر از بیت کوین است. در واقع Altcoin از مجموعه ای از قوانین پیروی می کند که با بیت کوین تفاوت زیادی دارد.

الگوریتم – Algorithm :

فرآیند یا مجموعه ای از قوانین که برای حل یک مساله به وسیله کامپیوتر انجام می شود را الگوریتم می گویند. (اصطلاحات ارز دیجیتال)

سازمان ضد پولشویی – AML :

مجموعه ای از قوانین بین المللی برای محدود ساختن سازمان های جنایی یا افرادی که از طریق پول شویی، ارز دیجیتال را به پول واقعی تبدیل می کنند.

بلاک – Blocks :

مجموعه اصطلاحات ارز دیجیتال و به معنای مجموعه معاملات مورد تایید و تراکنش هایی که در بلاک چین انجام می‌شوند.

اسیک – ASIC :

اسیک مخفف Application Specific Integrated Circuit است که یک نوع از تجهیزات ماینینگ به شمار می رود و برای استخراج نوع خاصی از ارز رمزپایه مورد استفاده قرار می گیرد.

بلاکچین – Blockchain :

لیست سوابق یا همان بلاک ها که به هم متصل هستند و توسط رمزنگاری ایمن شده اند. این بلاک ها شامل معاملات تایید شده هستند.

بیتس – Bits :

واحد کمتر از یک بیت کوین را بیتس می نامند. هر بیت کوین ۱۰۰۰۰۰۰ بیتس دارد!

مرورگر بلاک – Block Explorer :

مرورگر بلاک ابزاری آنلاین برای بررسی تمامی تراکنش ها و رشد تراکنش هایی است که در بلاک چین اتفاق افتاده اند.

ارتفاع بلاک – Block Heights :

تعداد بلاک ها قبل از بلاک مورد نظر در بلاک چین یا تعداد کل بلوک ها در زنجیره قبل از این نقطه را ارتفاع بلاک می گویند.

جایزه بلاک – Block Reward :

جایزه بلاک انگیزه ای است برای شخصی که با موفقیت هش یا همان رمز معتبر بلاک را در زمان کاوش مورد محاسبه قرار می دهد. و به این ترتیب با کمک به ایمنی زنجیره، به این شخص جایزه داده می شود.

 

چاپخانه آنلاین چاپ نوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *