اخبار

آموزش عکاسی از غذا برای اینستاگرام

آموزش عکاسی از غذا برای اینستاگرام : دنیای عکاسی از غذا بسیار وسیع است. از یک طرف تصاویری از غذاهای افراد در اینستاگرام قبل از خوردن آن قرار دارد و از طرف دیگر صنعت میلیون دلاری تبلیغات، کتاب ها و مجلات آشپزی و عکس های حرفه ای از غذاها و میوه ها قرار دارند.
ما در این مقاله قصد داریم مورد اول یعنی عکاسی غذا برای اینستاگرام را آموزش و مورد بررسی قرار دهیم.

بیش از میلیون ها تصاویر با هشتگ غذا در اینستاگرام کاملا واضح است که عکاسی از غذاهای خوشمزه و خوش آب و رنگ تنها دغدغه متخصصان این کار و وبلاگ نویسان نیست، تقریبا هر کسی که در اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی عضو است هرگاه میز رنگینی در خانه اش چیده شود یا به رستوران های خوب با غذاهای خوشمزه و زیبا برود عکسی از این غذاها را در صفحه اش منتشر میکند.

یکی از متخصصان حرفه ای عکاسی از غذا به نام «هیو جانسون» لیستی از نکات مهم برای عکاسی موثر از غذاها برای علاقه مندان به این کار تهیه کرده است که به شما کمک میکند با استفاده از عکس های وسوسه انگیز فالوئرهایتان را با سرعتی باورنکردنی افزایش دهید!

آموزش عکاسی از غذا اینستاگرام

عکاسی حرفه ای از غذا :

 1. زیاد شلوغش نکنید! بزرگترین اشتباهی که هم حرفه ای ها و هم تازه کارها مرتکب آن می شوند این است که تصاویرشان را با وسایل آشپزی و ظرف و ظروف ها و دکوراسیون اطراف عکس خیلی شلوغ و پیچیده می کنند. سعی کنید تمرکزتان روی بشقاب غذایتان باشد. رنگ و بافت غذا باید جلب توجه کند، نه زمینه آن.
 2. دریچه دیافراگم را در بازترین حالت ممکن قرار دهید. این کار باعث می شود لنز در بازترین حالت ممکن قرار بگیرد و نور بیشتری را عبور دهد. با انجام این کار خود غذا وضوح بیشتری پیدا می کند و از اولویت پس زمینه عکس کاسته می شود.
 3. حواستان به سرعت عکاسی باشد. شما باید عکس غذایتان را با سریعترین حالت بگیرید تا تازگی و درخشش هایلایت های طبیعی آن در عکس ظاهر شوند.
 4. آرنج هایتان را به بدنتان بچسبانید. اگر از پایه های دوربین عکاسی استفاده نمی کنید برای این که دوربین را ثابت نگه داشته و تکان ها و انحرافات را به حداقل میزان ممکن برسانید آرنج هایتان را به بدنتان بچسبانید.
 5. از ایجاد تغییر در ظاهر و ترکیب غذا هراس نکنید. اگر می خواهید از تصاویرتان استقبال کنند رعایت این اصل این یکی از مهمترین نکات است. همچنین اضافه کردن کمی آب یا روغن به بعضی قسمت های غذایتان به داشتن نمایی بهتر در عکس کمک خواهد کرد.
 6. اگر عکستان بی نقص نیست ناراحت نباشید. گاهی همین نقص ها می توانند عکس هایتان را جذاب تر کنند.
 7. از فیلتر مناسب استفاده کنید. اگر می خواهید از یک فیلتر در اینستاگرام استفاده کنید، فیلتر هادسون (Hudson) برای این کار بسیار مناسب است، به این دلیل که گرمای بیشتری به عکس می بخشد، هرگز از فیلترهایی که رنگ ها را محو می کنند استفاده نکنید، این کار ظاهر غذایتان را زشت می کند.
 8. حواستان به میزان نور باشد. اگر مجبور هستید در اتاقی تاریک یا رستورانی با فضای رمانتیک عکستان را بگیرید، بشقابتان را به پنجره یا نور شمع نزدیک کنید. اگر نتوانستید هم اشکالی ندارد، اتاق های کم نور می توانند فضای مناسبی برای گرفتن عکس های رمانتیک باشند.

استفاده از پس زمینه های مناسب در عکاسی از غذا

انتخاب پس زمینه اولین و مهم ترین نکته اساسی در هر نوع عکس برداری است. هدف شما این است که سوژه حالت برجسته ای روی پس زمینه داشته باشد و این کار را با کنتراست رنگی که بین پس زمینه و سوژه وجود دارد انجام می دهید. به عنوان مثال، اگر می خواهید از برنج سفید عکاسی کنید، طبیعتا نباید از بشقاب سفید استفاده کنید!

چاپخانه آنلاین چاپ نوش

یک دیدگاه

 1. باسلام و خسته نباشید
  مرسی از مطالب آموزش عکاسی تون
  ممنون میشم اگر آموزش عکاسی از تخت خواب هم بزارین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *