اخبار

چیدمان اتاق خواب کودک | چیدمان اتاق خواب نوزاد

چیدمان اتاق خواب کودک : اتاق خواب کودک یا نوزاد، از آن چیزی  که در دکوراسیون برای اتاق خواب در نظر گرفته می شود متفاوت تر است. دکوراسیون و چگونگی چیدمان اتاق خواب کودک، یکی از مهم ترین قسمت های دکوراسیون داخلی منزل به شمار می رود و اهمیت ویژه ای در رشد و سلامت فکری کودکان دارد.

پیشنهاد می کنیم اتاق خواب کودک را هشت ضلعی با نور طبیعی و تهویه مناسب در نظر بگیرید و توجه داشته باشید که فاصله بسیار نزدیکی به اتاق والدین داشته باشد. چنانچه اتاق خواب تاریک است یک بادآویز، خراج از پنجره و یا اگر این هم امکان نیست داخل پنجره آویزان کنید.

با استفاده از رنگ های شاد و تصاویر رنگارنگ، پرده های زیبا و روتختی هایی با تصاویر شاد و رنگارنگ در اتاق کودک در نظر بگیرید تا فضایی سرگرم کننده برای کودک شما ایجاد شود.

چیدمان اتاق خواب کودک

 برای جا دادن حجم زیادی از کتاب ها و وسایل کودک پیشنهاد می شود که قفسه های آماده روی یک دیوار مناسب در اتاق نصب کنید.

رنگ سبز روشن می تواند برای اتاق خواب کودک بسیار مناسب و چشمگیر باشد. این رنگ با عنصر چوب در ارتباط است و جوانه زدن و رشد گیاهان را به یاد می آورد.

به گفته روان شناسان: اتاق خواب نوزاد، اتاقی است که نوزاد ممکن است، ساعت های زیادی را در آن صرف کند، به همین دلیل از رنگ دیوار اتاق خواب کودک گرفته تا محل قرار گرفتن تخت و انتخاب وسایل تزئینی و دیوارکوب ها و… می توانند بر شادمانی و طراوت روحیه او تاثیر مستقیمی بگذارند و این نکته مهمی است که متاسفانه بسیاری از والدین از آن غافلند و توجهی به آن نمی کنند.

چیدمان اتاق خواب کودک

چیدمان اتاق خواب نوزاد

توصیه می شود سرویس خواب کودک و اثاثیه ساخته شده از مواد طبیعی از جمله فرش، موکت، قالی پشمی، قاب بندی های چوبی و کاغذ دیواری که همه با عنصر چوب و رشد در ارتباط اند مورد استفاده قرار گیرند.

 از پارچه هایی با طرح های شاد و طبیعی و زنده برای وسایل اتاق کودک استفاده کنید. توجه داشته باشید که از وسایلی در دکور اتاق کودکتان استفاده کنید که دارای لبه های تیز نباشد و ایمنی کودک را به خطر نندازند.

رنگ مناسب برای اتاق کودک

چنانچه کودک شما پسر است پس طبیعتش یانگ است. بنابراین افزودن رنگ های آبی و سبز، شخصیت او را متعادل می کند و چنانچه کودک شما دختر است رنگ های گرم یانگ به آنها اعتماد به نفس می بخشد.

چاپخانه آنلاین چاپ نوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *