اخبار

نکات فراموش نشدنی عکاسی با موبایل

عکاسی با موبایل : به تنظیمات دوربین تلفن همراهتان توجه کنید. خیلی از افراد بدون توجه به تنظیمات موبایل عکاسی میکنند و از بسیاری از قابلیت های دوربین موبایلشان غافل می مانند. از قابلیت های مهمی که در تنظیمات گوشی ها وجود دارد میتوان به اچ دی آر (HDR) یا همان گستره پویای بالا و وایت بالانس (تراز سفیدی) اشاره کرد که تاثیر زیادی روی پیشرفت عکاسی موبایلی یا موبایل گرافی دارد.

در عکاسی با موبایل یا موبایل گرافی همیشه نوردهی را تنظیم کنید در نوردهی های نادرست عکاسی با موبایل با پدیده های اور اکسپوز و آندر اکسپوز روبه رو می شویم که همان نوردهی های بیش از حد یا تاریکی های بی جا و ناخواسته است. در موبایل گرافی تمام قوانین زیبایی شناسی را مثل کادر بندی صحیح و نکات ترکیب بندی از قبیل قانون یک سوم و خطوط هدایتگر، تضادها، الگوها و تکرار و تقارن را به کار ببندید.

شاید خیلی از شما ندانید اما در حال حاضر بسیاری لوازم جانبی برای دوربین های تلفن همراه در بازار وجود دارد. انواع لنز های تله و ماکرو و لنز های چشم ماهی و سه پایه های مخصوص موبایل که تاثیر زیادی در عکس های موبایلی شما دارد که با قیمت های مناسب در اختیار شما هستند.

آموزش عکاسی با موبایل

چند نکته ساده برای بهترین شدن عکاسی با موبایل :

 

  1. لنز دوربین گوشی خود را تمیز نگه دارید. زیرا تلفن همراه شما مدام در دستتان است امکان کثیف شدن لنز آن بسیار بالاست.
  2. مراقب لرزش دستانتان باشید
  3. از زوم موبایلتان هنگام عکس برداری حتی الامکان استفاده نکنید چون باعث ایجاد نویز در تصویر می شود.
  4. در عکاسی با مورد مهمی به نام زمان طلایی (گلدن تایم) رو به رو هستیم، بهترین تایم عکاسی با هر دوربینی زمانیست که خورشید مایل میتابد. هنگام طلوع خورشید و هنگام غروب آن بهترین زمان برای عکاسی است.
  5. تنها در مواقع نیاز از فلش دوربین تلفنتان استفاده کنید.
  6. همان طور که میدانید در دنیایی سه بعدی زندگی میکنیم و عکس های ما دو بعدی هستند. پس یک ترفند این که در ثبت های دو بعدی خود سعی کنید که سه بعدی بودن دنیا تا حدی در عکس به نمایش در آید، پس از پرسپکتیو استفاده کنید.
  7. اغلب شما قابلیت ثبت عکس های پانوراما را در تلفن های همراهتان دیده اید. این قابلیت گاهی باعث زیبایی آفرینی زیادی می شود، مخصوصا در عکاسی معماری.
  8. در ادیت عکس های موبایلی یا موبایل گرافی  خود دقت کنید، خیلی وقت ها شما عکس خوبی را با تلفن همراهتان ثبت می کنید ولی به خاطر نداشتن تجربه و دانش کافی با ادیت خراب، به عکس لطمه می زنید. از ویرایشگر هایی که کیفیت عکس شما را پایین می آورند استفاده نکنید. به جای برخی ویرایشگرهای سطح پایین از ویرایشگر های خوب و آسانی مثل (لایت روم) و (اسنپ سید) استفاده کنید. به جای استفاده از فیلترها و برنامه های متعددی که عکس های شما را با فیلترهایی در اختیارتان قرار می دهند ویرایش عکس های موبایلی خود را به بعد از عکاسی موکول کنید.

 

چاپخانه آنلاین چاپ نوش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *